Dnia 21 października do naszego przedszkola przybyli zaproszeni goście- funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu.
    Podczas spotkania dzieci mogły przyjrzeć się z bliska jak wygląda strój policjanta.  Szczególnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy.  Goście przypomnieli przedszkolakom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, podróżowania samochodem oraz reagowania w

sytuacji zagrożeń. Panowie policjanci ostrzegali także przed osobami nieznajomymi, które mogą mieć złe intencje.
    Przedszkolaki czynnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały pytania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Dzieci podziękowały panom policjantom za dobre rady, wręczyły kwiaty i czekoladki. Po tym spotkaniu na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.