P agnieszkaPrzedszkole „Pajacyk" mieści się przy ul. Tuwima 2a w Zgorzelcu. Jest placówką niepubliczna dla dzieci w wieku od 2,5 roku życia do 6 lat i działa od roku 2003. Siedzibą przedszkola jest wyremontowany jednokondygnacyjny budynek w pełni przystosowany do potrzeb małych dzieci. Posiadamy również duży, przestronny ogród wyposażony w sprzęt do zabaw na powietrzu. Placówka mieści się w spokojnej dzielnicy Zgorzelca, 5 minut jazdy samochodem do centrum miasta.
Ponadto oferujemy dzieciom i rodzicom miłą, rodzinną atmosferę, profesjonalną i życzliwą kadrę, której atutem jest mix doświadczenia z młodością. Placówką kieruje oddany dzieciom dyrektor dla którego szczęśliwy rozwój dzieci jest celem nadrzędnym. Oferujemy gamę zajęć dodatkowych miedzy innymi: rytmikę, warsztaty taneczne, kółko teatralne, naukę języków obcych, gimnastykę korekcyjną, zespół instrumentalny, logopedię. Od kilku lat współpracujemy z zaprzyjaźnionym przedszkolem Zauberwaldchen w Niemczech. W ramach współpracy utrzymujemy ożywione kontakty – wyjazdy do Niemiec, wspólne zajęcia, wycieczki.
Wielkim atutem „Pajacyka" jest niezwykle smakowita przedszkola kuchnia w której przygotowywane są domowe posiłki z uwzględnieniem indywidualnych diet /alergie/.
Przedszkole realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego określoną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz programy wychowania przedszkolnego opracowane w oparciu o wymogi Ministerstwa.

Misja „Przedszkola"

• Program edukacyjny realizowany przez przedszkole zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój zgodny z potencjałem rozwojowym i indywidualnymi możliwościami każdego wychowanka.
  • Stwarzamy serdeczną i przyjazną atmosferę sprawiając, ze dzieci czują się bezpieczne i akceptowane.
  • Tworzymy warunki do wszechstronnego rozwoju zdolności, zainteresowań, rozbudzamy zainteresowanie światem kształtując ludzi otwartych, przyjaznych i pogodnych.
  • Wprowadzamy dziecko w świat wartości uniwersalnych: miłości, dobra, piękna, prawdy ucząc dziecko wrażliwości, empatii i asertywności.
  • Tworzymy sytuacje uczące samodzielności i odpowiedzialności oraz ponoszenia konsekwencji za swoje decyzje i wybory.
  • Przedszkole wyposażone jest w atrakcyjne zabawki i pomoce dydaktyczne, które uatrakcyjniają zabawę sprzyjając twórczemu myśleniu i działaniu dzieci.
  • Przygotowujemy dzieci do odnoszenia sukcesów, a także do radzenia sobie w sytuacjach stresowych.
  • Kadra przedszkola jest zespołem stale doskonalącym swoje umiejętności w pracy z dziećmi.
  • Oferujemy zajęcia wzbogacające ofertę przedszkola przez następujących specjalistów: logopedę, fizykoterapeutę, instruktora tańca, teatrologa, rytmika, nauczycieli języków obcych /angielskiego, niemieckiego/.

Przedszkole Niepubliczne Nr 3 "Pajacyk" w Zgorzelcu, ul. Tuwima 2a