^Back To Top
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Ten las woła nas, abyśmy znaleźli dla niego czas.
W lesie ptaki pięknie śpiewają a wiatr i drzewa im przygrywają.
On chce byśmy na niego zerknęli i choć na chwilę w nim odpoczęli.

    Jesień to czas grzybów i dlatego dnia 25 września po śniadaniu „Miśki” i „Piraci” wraz z rodzicami i swoimi paniami wyruszyli na wycieczkę integracyjną do lasu w Starym Węglińcu.
    Przedszkolaki ubrane w ciepłe kurtki i kalosze, zaopatrzone w koszyki autokarem pojechały na grzybobranie. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Przedszkolaki wraz z rodzicami szukały grzybów- znajdowały te jadalne, ale także uczyły się, że nie wolno niszczyć tych trujących. Po skończonych poszukiwaniach wszyscy wrócili do Szkółki Leśnej, gdzie można było posilić się pieczoną kiełbaską i napić gorącej herbatki.
Rozwiązywaliśmy jesienne zagadki, rozstrzygnięte zostały także konkurs na największego grzyba i na największą ilość znalezionych grzybów- w czym fachowo pomógł pan leśniczy ze swoją miarką. Dzieci otrzymały dyplomy super grzybiarzy wraz z upominkami.
    Taka wycieczka – spotkanie z leśniczym oraz obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt było wspaniałym przeżyciem i doświadczeniem dla naszych przedszkolaków.

certyfikat IBMcertyfikat 001

Copyright © 2013. Przedszkole Niepubliczne Nr 3 Pajacyk Rights Reserved.