Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Back To Top
logo
  
  
  
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Get Adobe Flash player

Święto Niepodległości

wito niepodlegoci 1Już jutro bardzo ważny dla wszystkich Polaków dzień, właśnie dlatego my dzisiaj w  naszym przedszkolu w sposób niezwykle szczególny uczciliśmy rocznicę odzyskania niepodległości.  To święto jest lekcją patriotyzmu nie tylko dla dorosłych, ale także dla tych najmłodszych członków naszego społeczeństwa, czyli przedszkolaków.

Dzieci odświętnie ubrane otrzymały od pań kotyliony w barwach ojczystych. Chętnie recytowały wiersze patriotyczne takie jak  "Kto ty Jesteś?", 'Polska mój kraj" czy "Barwy Ojczyste", śpiewały hymn narodowy oraz słuchały patriotycznych pieśni. Obejrzały także prezentację multimedialną, z której dowiedziały się m.in., jakie są polskie symbole narodowe, co oznaczają barwy naszej flagi oraz dlaczego naszym godłem jest orzeł biały. Trzeba przyznać, że słuchały z wielkim skupieniem i zainteresowaniem. Nie zabrakło również działań plastycznych i tańców, a każdy przedszkolak otrzymał przepyszną babeczkę  z polską flagą upieczoną przez nasze panie kucharki. Ten dzień był uroczysty i jednocześnie bardzo radosny, mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków” . Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

certyfikat IBMcertyfikat 001

Copyright © 2013. Przedszkole Niepubliczne Nr 3 Pajacyk Rights Reserved.