warsztaty pierwszej pomocy 1Dnia 7 czerwca nasze przedszkole odwiedził ciekawy gość- wykwalifikowany ratownik medyczny. Pan Rafał poprowadził z nami warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy.

Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały, a także wykonywały proste czynności ratownicze. Dzieci pod czujnym okiem pana ratownika mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. Po tych warsztatach dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.